Caffetin comprimate

Indicatii : Tratamentul durerii de intensitate slaba moderata: cefalee, migrena , durere dentara,durere menstruala, durere posoperatorie, mialgie si artralgie.

Compozitie si Prezentare
Un comprimat contine paracetamol 250 mg,propifenazona 210 mg, cafeina 50 mg, fosfat decodeina 10 mg si excipienti.

Cutie cu 10 comprimate.

Contraindicatii
Hipersensibilitate la propifenazona, paracetamol, cafeina si codeina , insuficienta hepatocelulara, hepatita virala, insuficienta renala severa, insuficienta respiratorie, agranulocitoza, alcolism, copii cu varsta sub 12 ani, sarcina si alaptare.

Mod de Administrare
Adulti: doza uzuala este de 1-2 la nevoie, nedepasindu-se 3 prize pe zi.
adolescenti cu varsta intre 12 si 18 ani: 1 comprimat la nevoie de maxim 3 ori pe zi.

Producator
Alkaloid, Slovenia


Nu ne asumam raspunderea pentru corectitudinea prospectului pentru medicamentul Caffetin comprimate.
Pentru o informare corecta sau in caz de dubiu, consultati medicul sau farmacistul.